21.01.2024, 19:00

Agregat prądotwórczy Diesel: Klucz do niezawodnego zasilania

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie, gdzie niezawodność zasilania jest kluczowa. Agregat prądotwórczy diesel stanowi nieodzowny element zapewnienia ciągłości działania w wielu branżach. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom agregatów prądotwórczych zasilanych olejem napędowym, od ich wydajności po różnorodność mocy i zastosowań, podkreślając ich znaczenie w nowoczesnym przemyśle.

agregat prądotworczy diesel kjr supply

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie służące do wytwarzania energii elektrycznej, szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony lub w sytuacjach awaryjnych. Jest to niezależne źródło prądu, które może być wykorzystywane w różnych warunkach i środowiskach.

Można śmiało powiedzieć, że agregaty prądotwórcze są kluczowym elementem w zapewnieniu ciągłości działania w wielu branżach, od budownictwa po organizację dużych wydarzeń.

Wydajność i niezawodność

Agregaty prądotwórcze diesel są znane ze swojej wydajności i niezawodności. Agregat prądotwórczy o mocy 20kVa, zużywa tylko 2,72 litra oleju napędowego na godzinę przy 50% obciążeniu, co czyni go ekonomicznym wyborem dla wielu zastosowań.

Agregat o mocy 100 kW zużywa średnio około 20-30 litrów oleju napędowego na godzinę, natomiast model o mocy 15 kW zużywa około 3-4 litry oleju napędowego na godzinę.

Zobacz też: Ile paliwa zużywa agregat prądotwórczy?

Modele dostępne w naszej ofercie, takie jak HIMOINSA HYW-20 T5 i KOHLER SDMO, dostępne w zakresach mocy od 20KVA do 200KVA, są idealne dla różnorodnych projektów, od małych wydarzeń po duże przedsięwzięcia przemysłowe.

Posiadamy także modele o mniejszej mocy znamionowej, które znajdą zastosowanie dla domu jednorodzinnego. Zalecana moc agregatu prądotwórczego dla domu jednorodzinnego to około 20 kW do 30 kW.

Warto też pamiętać, że agregat prądotwórczy diesel jest zwykle bardziej wydajny paliwowo i trwalszy, szczególnie w trudnych warunkach od modeli napędzanych benzyną.

Dowiedz się więcej: Agregaty prądotwórcze: benzyna vs. diesel

Ile kosztuje wynajem agregatu zasilanego Dieselem?

Rozważając wynajem agregatu prądotwórczego diesel, ważne jest zrozumienie czynników wpływających na koszty. Wynajem agregatu prądotwórczego diesel jest atrakcyjną opcją dla wielu projektów i przedsięwzięć, oferując elastyczność i oszczędność kosztów w porównaniu z zakupem. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące kosztów wynajmu tych urządzeń.

W KJR Supply możesz wynająć agregat prądotwórczy od 70 zł za dobę za agregat o mocy 20 kVa, do 235 zł za dobę w przypadku agregatów o mocy 200 kVa.

Czynniki Wpływające na Koszt Wynajmu:

 1. Moc Agregatu: Koszt wynajmu zależy od mocy agregatu. Agregaty o mniejszej mocy, takie jak 20 kW, są zwykle tańsze w wynajmie niż większe jednostki o mocy 100 kW czy 200 kW.
 2. Czas Wynajmu: Dłuższy okres wynajmu może wiązać się z niższą stawką dzienną, ale ogólny koszt będzie wyższy. Krótkoterminowy wynajem jest zwykle droższy na dzień, ale może być bardziej opłacalny dla krótkich projektów.
 3. Dodatkowe Usługi: Koszty mogą wzrosnąć, jeśli wymagane są dodatkowe usługi, takie jak dostawa, instalacja, obsługa techniczna czy paliwo.

Jak zbudowany jest agregat?

Agregaty prądotwórcze diesel są zaawansowanymi urządzeniami, które konwertują energię mechaniczną silnika spalinowego na energię elektryczną. Ich budowa i sposób działania są kluczowe dla zrozumienia, dlaczego są one tak niezawodne i efektywne. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis budowy i mechanizmu działania tych urządzeń.

Podstawowe Komponenty Agregatu Prądotwórczego Diesel:

 1. Silnik Diesel: Serce agregatu, silnik diesel, jest odpowiedzialny za napędzanie całego urządzenia. Silniki te są wybierane ze względu na ich trwałość, wydajność paliwową i zdolność do generowania dużej mocy.
 2. Alternator: Alternator, znany również jako generator, jest kluczowym komponentem, który przekształca energię mechaniczną silnika w energię elektryczną. Składa się z wirnika (rotora) i stojana (statycznej części), które współpracują, aby wytworzyć prąd elektryczny.
 3. System Chłodzenia: Aby zapewnić optymalną pracę i uniknąć przegrzania, agregaty są wyposażone w systemy chłodzenia. Mogą one wykorzystywać powietrze lub ciecz (np. wodę) do utrzymania odpowiedniej temperatury silnika i innych komponentów.
 4. System Paliwowy: System paliwowy składa się z zbiornika paliwa, pompy paliwowej i filtrów. Jego zadaniem jest dostarczanie oleju napędowego do silnika w odpowiedniej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem.
 5. System Wydechowy: System wydechowy odprowadza spaliny pochodzące z silnika, minimalizując emisję szkodliwych substancji i hałas.
 6. Panel Kontrolny: Panel kontrolny agregatu prądotwórczego umożliwia monitorowanie i kontrolę pracy urządzenia. Zawiera on wskaźniki, regulatory i zabezpieczenia, które zapewniają bezpieczną i efektywną pracę.
agregat prądotwórczy z silnikiem diesela - kjrsupply

Jak działa agregat zasilany olejem napędowym?

Po uruchomieniu silnika diesel, rozpoczyna się proces spalania oleju napędowego, co generuje energię mechaniczną. Energia mechaniczna z silnika jest przekazywana do alternatora, gdzie wirnik, obracając się wewnątrz stojana, wytwarza prąd elektryczny poprzez indukcję elektromagnetyczną.

Wytworzony prąd jest następnie regulowany pod kątem napięcia i częstotliwości, aby był zgodny ze standardami i bezpieczny dla użytkowania. Tak wytworzona energia elektryczna jest następnie dostarczana do sieci lub bezpośrednio do urządzeń, które mają być zasilane.

W trakcie pracy agregatu, panel kontrolny monitoruje kluczowe parametry, takie jak napięcie, prąd, częstotliwość i temperaturę, zapewniając stabilną i bezpieczną pracę urządzenia.

Czy warto wybrać agregat prądotwórczy Diesel?

 1. Wydajność Paliwowa: Agregaty prądotwórcze diesel są bardziej wydajne paliwowo w porównaniu z innymi rodzajami agregatów. Niskie zużycie paliwa przekłada się na niższe koszty eksploatacji.
 2. Niezawodność: Diesel jest znany ze swojej trwałości i zdolności do pracy w trudnych warunkach. Agregaty prądotwórcze diesel są idealne do zastosowań, gdzie niezawodność jest kluczowa.
 3. Różnorodność Mocy: Od agregatów 5kw diesel po potężne jednostki 200kVA, oferujemy szeroki wybór mocy, aby sprostać różnym wymaganiom energetycznym.
 4. Elastyczność Zastosowań: Agregaty prądotwórcze diesel są używane w wielu branżach, od budownictwa po wydarzenia plenerowe, zapewniając niezawodne źródło energii tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Agregaty prądotwórcze w praktyce

Agregaty prądotwórcze diesel są niezastąpione w wielu sytuacjach. Na przykład, w budownictwie agregat prądotwórczy diesel 10kw jest często wykorzystywany do zasilania ciężkiego sprzętu. W przemyśle rozrywkowym, agregaty prądotwórcze diesel 3 fazowe zapewniają zasilanie dla dużych wydarzeń, takich jak koncerty czy festiwale.

Diesel a środowisko

W odpowiedzi na rosnące obawy dotyczące środowiska, nowoczesne agregaty prądotwórcze diesel są zaprojektowane tak, aby minimalizować emisję szkodliwych substancji. Agregaty te spełniają rygorystyczne normy emisji, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Wybór i zakup agregatu

Przy wyborze agregatu prądotwórczego diesel ważne jest, aby rozważyć kilka kluczowych czynników, takich jak moc, zużycie paliwa, poziom hałasu, i wymiary. Agregaty prądotwórcze diesel używane są również popularnym wyborem, oferującym wysoką jakość w niższej cenie.

Podsumowując, Agregaty prądotwórcze diesel są niezastąpionym rozwiązaniem w wielu branżach, oferując niezawodność, wydajność i elastyczność. Ich różnorodność mocy i zastosowań sprawia, że są one idealnym wyborem dla każdego projektu wymagającego nieprzerwanego źródła energii.

Wyślij do nas wiadomość!