28.02.2024, 00:17

Wynajem agregatów prądotwórczych – ile kosztuje i czy warto?

Agregaty prądotwórcze stanowią niezastąpiony element w zapewnianiu niezawodnego zasilania prądem w przypadku awarii sieci energetycznej lub potrzeby dostarczenia energii w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony. W KJR Supply możesz wynająć agregat już od 70 złotych za dobę, a w tym artykule dowiesz się ile paliwa zużywają, co warto rozważyć i jak wynajem może pomóc Twojej firmie.

Jeśli rozważasz wynajem agregatów prądotwórczych dla siebie lub swojej firmy koniecznie sprawdź naszą ofertę: kjrsupply.pl/oferta/wynajem-agregatow-pradotworczych.

wynajem agregatów prądotwórczych w kjr supply

Jakie są rodzaje agregatów?

Agregaty prądotwórcze różnią się nie tylko pod względem mobilności i mocy, ale także rodzajem stosowanego paliwa. Agregaty na benzynę są popularne ze względu na swój niski koszt zakupu i łatwość obsługi, idealne do zastosowań domowych i rekreacyjnych. Z kolei agregaty na diesel charakteryzują się większą wydajnością i trwałością, dlatego są często stosowane w zastosowaniach przemysłowych i budowlanych.

Agregaty stacjonarne montuje się na stałe, zapewniając trwałe źródło energii dla obiektów przemysłowych czy instytucjonalnych, podczas gdy agregaty przenośne są idealne do zastosowań mobilnych, takich jak budowy czy imprezy plenerowe. W każdym przypadku wybór agregatu powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Ile kosztuje wynajem agregatów?

Korzyścią wynajmu jest elastyczność cenowa i brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z serwisem i konserwacją. Przykładowo, za agregat o mocy 90KVA/72KW cena wynajmu zaczyna się od 140 zł za dobę, co stanowi oszczędność w porównaniu z kosztami zakupu i utrzymania własnego urządzenia.

Najtańszym wariantem jest wynajem agregatu o mocy 35KVA/26,8KW, z ceną za dobę od 85 zł. Natomiast najdroższym wyborem jest agregat o mocy 200KVA/160KW, z ceną za dobę od 235 zł. Dla klientów poszukujących rozwiązania pośredniego, warto rozważyć agregat o mocy 130KVA/104KW, którego cena za dobę zaczyna się od 190 zł.

Pełny cennik wynajmu agregatów znajdziesz tutaj: wynajem agregatów cennik.

Dodatkowo, wybierając nasz wynajem, klienci mają pewność, że otrzymują urządzenia regularnie serwisowane i sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwala uniknąć ryzyka awarii i zapewnia niezawodność podczas użytkowania.

Ile paliwa zużywa agregat?

Zużycie paliwa przez agregat prądotwórczy to kluczowy czynnik wpływający na koszty jego eksploatacji. Na przykład, agregat o mocy 12 kW zużywa od 1,18 do 3,54 litra paliwa na godzinę w zależności od obciążenia. Warto zauważyć, że im mniejsze obciążenie, tym niższe zużycie paliwa. Dla agregatu 20 kW zużycie paliwa waha się od 2,72 do 5,47 litra na godzinę. Dokładne oszacowanie zużycia paliwa jest kluczowe przy planowaniu kosztów eksploatacji agregatu prądotwórczego, zwłaszcza przy długotrwałym wynajmie.

Więcej o zużycia paliwa przez agregaty przeczytasz tutaj: Zużycie paliwa agregatu prądotwórczego

Co wziąć pod uwagę rozważając wynajem?

Przed podjęciem decyzji o wynajmie agregatu prądotwórczego, istotne jest dokładne zdefiniowanie swoich potrzeb związanych z zasilaniem prądem. Należy rozważyć, czy potrzebujemy agregatu na krótkoterminowe czy długoterminowe zastosowanie oraz jaką moc i wydajność będziemy potrzebowali.

Warto również przeprowadzić analizę kosztów, porównując koszty wynajmu z kosztami zakupu i eksploatacji własnego agregatu. Ponadto, warto rozważyć alternatywne opcje, takie jak korzystanie z innych źródeł zasilania, jak na przykład generatory prądotwórcze dostępne na rynku.

Wszystkie te kroki pozwolą dokonać świadomego wyboru, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb oraz efektywny pod względem kosztów.

Jakie są wady i zalety wynajmu?

Korzystanie z wynajmu agregatów prądotwórczych zapewnia użytkownikom elastyczność i oszczędności finansowe, eliminując konieczność inwestycji w zakup i konserwację własnego urządzenia. Dzięki temu można szybko i łatwo uzyskać niezbędne źródło energii, dostosowując się do zmieniających się potrzeb i warunków.

Niemniej jednak, należy mieć świadomość ograniczeń czasowych wynajmu oraz konieczności reagowania na nagłe sytuacje, co może wymagać dodatkowego planowania i koordynacji. Wartość wynikająca z elastyczności i oszczędności finansowych przeważa nad potencjalnymi ograniczeniami, czyniąc wynajem agregatów prądotwórczych atrakcyjną opcją dla różnych rodzajów użytkowników.

Jak zasilanie awaryjne może pomóc firmom?

W przypadku firmy budowlanej, wynajem agregatu prądotwórczego może być kluczowym elementem zapewnienia ciągłości prac na placu budowy, zwłaszcza w miejscach, gdzie brakuje dostępu do stabilnego zasilania. Dzięki wynajmowanemu agregatowi, firma może bez przeszkód kontynuować prace, unikając opóźnień i utraty wydajności.

Natomiast dla firmy organizującej imprezy plenerowe, takie jak koncerty czy festiwale, wynajem agregatu prądotwórczego jest niezbędnym rozwiązaniem, aby zapewnić niezawodne zasilanie prądem dla sceny, oświetlenia, nagłośnienia i innych urządzeń technicznych. Dzięki temu, organizatorzy mogą skoncentrować się na zapewnieniu wysokiej jakości wydarzenia bez obaw o przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Wynajem agregatu prądotwórczego umożliwia tym firmom efektywne zarządzanie zasilaniem prądem w dynamicznych środowiskach pracy oraz podczas organizacji wydarzeń na świeżym powietrzu.


Jeśli jesteś zainteresowany/a wynajmem agregatu prądotwórczego dla siebie lub swojej firmy koniecznie sprawdź naszą ofertę: kjrsupply.pl/oferta/wynajem-agregatow-pradotworczych.

Wyślij do nas wiadomość!