29.02.2024, 00:18

Agregat prądotwórczy 3 fazowy: ile kosztuje wynajem i ile zużywa paliwa?

Agregat prądotwórczy 3 fazowy stanowi kluczowe urządzenie zapewniające zasilanie w energię elektryczną w przypadku awarii sieci lub tam, gdzie stałe źródło energii nie jest dostępne. Jest to zwykle maszyna, która przetwarza energię mechaniczną w energię elektryczną.

Wynajem agregatów 3 fazowych w KJR Supply kosztuje średnio między 70 a 140 złotych za dobę (cena zależy od mocy agregatu), natomiast spalanie wynosi od 1,18L do nawet 24 litrów na godzinę pracy (spalanie zależy od obciążenia i mocy).

Wynajmij agregat prądotwórczy z KJR Supply: kjrsupply.pl/oferta/wynajem-agregatow-pradotworczych/.

agregat prądotwórczy 3 fazowy - wynajem w kjr supply
a red backup power emergency generator mounted on a green lawn with green trees and a separate exhaust pipe for environmental safety.

Gdzie stosuje się agregaty 3 fazowe?

Przemysł

Agregaty prądotwórcze 3 fazowe odgrywają kluczową rolę w sektorze przemysłowym, gdzie każda przerwa w dostawie energii może prowadzić do poważnych strat finansowych i przestoju w produkcji. W zakładach produkcyjnych, agregaty są często wykorzystywane jako zapasowe źródło zasilania, zapewniając ciągłość pracy maszyn i urządzeń nawet w przypadku nagłych awarii lub planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej.

Ponadto, w magazynach i centrach dystrybucyjnych, agregaty prądotwórcze zapewniają ciągłość operacji logistycznych, minimalizując ryzyko opóźnień w dostawach.

Budownictwo

Branża budowlana to kolejne pole, na którym agregaty prądotwórcze 3-fazowe odgrywają istotną rolę. W czasie budowy lub remontu, gdy zasilanie elektryczne z sieci nie jest jeszcze dostępne lub jest niestabilne, agregaty są niezbędne do zasilenia narzędzi elektrycznych, oświetlenia budowy oraz innych urządzeń. Dzięki nim prace budowlane mogą być prowadzone sprawnie i bez zakłóceń, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów.

Wydarzenia sportowe/koncerty/festiwale

Organizacja dużych wydarzeń plenerowych, takich jak koncerty, festiwale czy imprezy sportowe, wymaga dostępu do niezawodnego źródła zasilania elektrycznego. Agregaty prądotwórcze 3-fazowe pozwalają organizatorom zapewnić energię niezbędną do zasilania sceny, nagłośnienia, oświetlenia oraz innych urządzeń używanych podczas wydarzenia. Dzięki nim, nawet w miejscach, gdzie brak jest infrastruktury sieciowej, imprezy mogą odbyć się sprawnie i bez zakłóceń.

Sektor usługowy

W sektorze usługowym, takim jak szpitale, hotele czy biura, nieprzerwane dostawy energii elektrycznej są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu klientów oraz pacjentów. Agregaty prądotwórcze 3-fazowe stanowią nie tylko zapasowe źródło zasilania w przypadku awarii sieci, ale także gwarantują ciągłość pracy urządzeń niezbędnych do funkcjonowania tych placówek. Dzięki nim, podczas nagłych przerw w dostawie energii, szpitale mogą nadal zapewniać opiekę pacjentom, a hotele utrzymać komfort pobytu gości.

Ile kosztuje wynajem agregatów?

Co wpływa na cenę wynajmu?

Korzyścią wynajmu agregatu prądotwórczego 3-fazowego jest elastyczność cenowa i brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z serwisem i konserwacją. Przykładowo, za agregat o mocy 90KVA/72KW cena wynajmu zaczyna się od 140 zł za dobę, co stanowi oszczędność w porównaniu z kosztami zakupu i utrzymania własnego urządzenia.

Cennik wynajmu

Najtańszym wariantem jest wynajem agregatu o mocy 20KVA/16,0kW, z ceną za dobę od 70 zł. Natomiast najdroższym wyborem jest agregat o mocy 200KVA/160KW, z ceną za dobę od 235 zł. Dla klientów poszukujących rozwiązania pośredniego, warto rozważyć agregat o mocy 63KVA/50,4KW, którego cena za dobę zaczyna się od 115 zł.

Pełny cennik wynajmu agregatów znajdziesz tutaj: wynajem agregatów cennik.

Dodatkowo, wybierając nasz wynajem, klienci mają pewność, że otrzymują urządzenia regularnie serwisowane i sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. To rozwiązanie pozwala uniknąć ryzyka awarii i zapewnia niezawodność podczas użytkowania.

Zużycie paliwa

Agregat prądotwórczy 3 fazowy, zwłaszcza ten zasilane olejem napędowym, charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną. Zużycie paliwa zależy głównie od mocy agregatu oraz jego obciążenia.

Na przykład, agregat 12 kW zużywa od 3,54 litra na godzinę w trybie ESP do 1,18 litra na godzinę przy 25% obciążenia. Dla agregatu 100 kW, zużycie wynosi od 24,2 litra na godzinę w trybie ESP do 11,9 litra na godzinę przy 50% obciążenia.

Te dane podkreślają, że efektywne zarządzanie obciążeniem może istotnie wpłynąć na zużycie paliwa i koszty eksploatacji agregatu. Optymalny wybór mocy i prawidłowe dostosowanie obciążenia do potrzeb jest kluczowy dla efektywnego wykorzystania agregatu prądotwórczego.

Dowiedz się więcej: Ile paliwa zużywa agregat prądotwórczy?

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia

Bezpieczna eksploatacja agregatu prądotwórczego wymaga przestrzegania określonych procedur i zasad, takich jak właściwe uziemienie, kontrola poziomu oleju oraz regularne przeglądy techniczne.

Agregaty są wyposażone w zabezpieczenia, m.in. automatykę przeciążeniową i systemy przeciwwstrząsowe, zapewniające nie tylko ciągłość pracy, ale także bezpieczeństwo użytkowników. Automatyka przeciążeniowa monitoruje obciążenie agregatu, chroniąc go przed uszkodzeniem, natomiast systemy przeciwwstrząsowe zapewniają stabilność urządzenia w trudnych warunkach terenowych. Te zabezpieczenia są kluczowe dla bezpiecznej i niezawodnej pracy agregatu prądotwórczego.

Moc, napięcie i wydajność

Wybór odpowiedniej mocy

Przy wyborze mocy i napięcia agregatu prądotwórczego, kluczowym aspektem jest dopasowanie do konkretnego zastosowania oraz oczekiwanego obciążenia. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie oszacować zapotrzebowanie na energię, uwzględniając wszystkie urządzenia, które będą zasilane przez agregat.

W przypadku zbyt niskiej mocy, agregat może nie poradzić sobie z obciążeniem, co może prowadzić do spadku wydajności lub awarii. Z kolei zbyt duża moc może być niepotrzebnym wydatkiem oraz prowadzić do nieoptymalnego zużycia paliwa.

Efektywność agregatu

Efektywność agregatu prądotwórczego, czyli jego zdolność do generowania energii w stosunku do zużytego paliwa, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jego użytkowanie. Wydajność może być różna w zależności od warunków pracy, takich jak temperatura otoczenia, obciążenie czy częstotliwość serwisowania.

Producent zazwyczaj dostarcza informacje na temat wydajności w różnych warunkach eksploatacyjnych, co pozwala użytkownikom oszacować rzeczywiste koszty eksploatacji i efektywność energetyczną agregatu. Regularne konserwacje oraz odpowiednie użytkowanie mogą także wpłynąć na utrzymanie optymalnej wydajności urządzenia przez cały okres jego użytkowania.

Jak działa agregat prądotwórczy 3 fazowy?

Typy silników

Agregaty prądotwórcze są dostępne z różnymi typami silników, z których najpopularniejsze to silniki diesla, benzynowe oraz gazowe. Silniki diesla są często preferowane ze względu na ich efektywność energetyczną oraz dostępność paliwa, co czyni je idealnym rozwiązaniem w sytuacjach wymagających długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach.

Silniki benzynowe są zwykle wykorzystywane w mniejszych agregatach przenośnych, gdzie mobilność i prostota obsługi są kluczowe. Silniki gazowe, z kolei, są ekonomicznym wyborem dla użytkowników, którzy mają dostęp do gazu ziemnego lub propan-butanu, oferując stabilne źródło energii przy niższych kosztach eksploatacji.

Konstrukcja i materiały

Trwała konstrukcja oraz użyte materiały mają kluczowe znaczenie dla niezawodności i trwałości agregatu prądotwórczego. Podzespoły takie jak obudowa, podwozie, a także elementy wewnętrzne, takie jak wirniki czy uzwojenia, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne oraz trwałość podczas długotrwałej eksploatacji. Konstrukcja powinna być również zaprojektowana w sposób umożliwiający łatwy dostęp do podzespołów w celu konserwacji i napraw.

Systemy bezpieczeństwa

Sprawne działanie agregatu prądotwórczego zależy również od skutecznych systemów chłodzenia, filtracji oraz smarowania. System chłodzenia jest niezbędny do utrzymania optymalnej temperatury silnika, zapobiegając przegrzewaniu się i uszkodzeniom. Filtracja paliwa, oleju oraz powietrza jest kluczowa dla utrzymania czystości i wydajności silnika oraz zapobiegania uszkodzeniom mechanicznym.

Systemy smarowania natomiast zapewniają odpowiednie nawilżenie oraz ochronę ruchomych elementów silnika przed zużyciem, co przekłada się na jego trwałość i niezawodność. Regularne konserwacje i wymiany filtrów są nieodzowne dla utrzymania optymalnej pracy agregatu prądotwórczego przez długi czas eksploatacji. Agregat prądotwórczy 3 fazowy nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

Wyślij do nas wiadomość!