10.02.2023, 19:13

Wynajem wózków widłowych – jakie ma wady i zalety?

Wózki widłowe potrzebne są w wielu zakładach pracy. Być może również masz obecnie potrzebę skorzystania z tego typu maszyny i zastanawiasz się, jaki sposób nabycia jej będzie najlepszym rozwiązaniem – dokonanie zakupu czy jednak zdecydowanie się na wynajem wózków widłowych? Sprawdź, czym dokładnie charakteryzuje się druga z wymienionych opcji i zdecyduj, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Wózek widłowy – niezastąpiony w magazynie

Wózki widłowe to jedne z najważniejszych rodzajów wózków przemysłowych. Są to pojazdy o napędzie elektrycznym lub spalinowym z charakterystycznymi widłami w przedniej części. Dzięki nim mogą służyć do podnoszenia i opuszczania palet produktów.

Sprzętu tego i jego wideł można używać również do celów takich jak transport palet, skrzyń czy innych dużych towarów. Najczęściej wózki widłowe spotkamy w magazynach i halach produkcyjnych. Praca w takich miejscach byłaby bardzo utrudniona, a czasem wręcz niemożliwa bez skorzystania z wózka widłowego.

Plusy wynajmu wózków widłowych

Wynajem wózków widłowych należy do coraz popularniejszych usług, które w ofercie mają wypożyczalnie sprzętu magazynowego. Takie firmy działają na terenie całej Polski i udostępniają wózki widłowe w korzystnych, konkurencyjnych cenach. Wynajem wózków widłowych ma naprawdę wiele zalet i jest to zdecydowanie opcja warta rozważenia. Możliwość wynajmu wózka zapewnia pełną elastyczność, a okres wynajmu można dostosować do swoich potrzeb.

W niektórych zakładach tego typu maszyny są bowiem potrzebne jedynie do wykonania konkretnego zadania, np. wyładowania wyjątkowo dużej partii towaru lub też obsłużenia czasowej nadprodukcji. Co więcej, duża flota wynajmu pozwala znaleźć wózek widłowy idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wybrany wózek będzie mieć odpowiednie parametry, np. udźwig, przesuw boczny czy też wymiary. Cena wynajmu, jego okres czy też możliwość transportu w każde miejsce wskazane przez klienta zależą od warunków umowy, jednak w większości przypadków można liczyć na naprawdę atrakcyjne warunki – zarówno cenowe, jak i logistyczne.

Wynajem wózków widłowych z operatorem

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się usługa, jaką jest wynajem wózków widłowych z operatorem. Warto bowiem mieć świadomość, że do obsługi wózków widłowych trzeba posiadać specjalne uprawnienia. Nie wszyscy pracownicy będą więc mogli obsłużyć taki sprzęt.

Jeśli więc wózka widłowego potrzebujesz tylko w konkretnych, wyjątkowych sytuacjach, zamiast inwestować w zakup drogiego sprzętu i zatrudniać lub inwestować w podniesienie kwalifikacji dodatkowego pracownika, po prostu wynajmij wózek widłowy wraz z uprawnionym do tego operatorem. Taką opcję wynajmu wózka widłowego przewiduje obecnie dla swoich klientów wiele firm, jeśli jednak masz wątpliwości, skontaktuj się z działem wynajmu w wybranej wypożyczalni.

Wynajem krótkoterminowy i wynajem długoterminowy wózka widłowego – czym się różnią?

Wypożyczalnie z reguły w ramach swojej oferty proponują różne warianty usługi, jaką jest wynajem wózków widłowych. Może to być zarówno wynajem krótko-, jak i długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy, jak sama nazwa wskazuje, pozwala skorzystać z wybranego wózka widłowego na krótki czas, czasem nawet na tylko jeden dzień. Jest to dobre rozwiązanie dla klientów, którym zależy na wynajmie sprzętu do konkretnego zadania lub gdy stała flota wózków widłowych uległa awarii i zaszła konieczność zamówienia sprzętu zastępczego.

Klientom, którzy potrzebują wózka widłowego w swoim zakładzie przez dłuższy okres, jednak obecnie nie chcą lub nie mogą w taki sprzęt zainwestować, proponujemy natomiast długoterminowy wynajem wózków widłowych. Z reguły w obu wariantach istnieje możliwość wynajmu wózków widłowych z zapewniającymi ich obsługę operatorami, a czasem również dostęp do serwisantów czy też usługa transportu.

Czy zawsze warto wynajmować wózki widłowe? Jakie minusy ma wynajem wózków widłowych?

Wynajem wózka widłowego to prosty sposób, by zaopatrzyć się w tego typu maszynę bez konieczności zakupu. Istnieją jednak sytuacje, gdy dla klienta lepsze może być nabycie wózków widłowych na własność. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku dużych zakładów przemysłowych, w których wózki widłowe używane są praktycznie przez cały czas.

W tym przypadku faktycznie posiadanie własnej maszyny z osprzętem, o dostosowanym do potrzeb udźwigu może być lepszą opcją od wynajmu, zapewniając maszyny zawsze gotowe do pracy. Warto jednak pamiętać, że po stronie klienta nabywającego wózki na własność spoczywa wtedy ich serwis czy też takie kwestie, jak zatrudnienie operatora.

Co jest korzystniejsze: zakup czy wynajem wózka widłowego?

Wszystkie osoby zainteresowane wózkami widłowymi muszą więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcą skorzystać z oferty wynajmu wózka, czy jednak zdecydować się na zakup. Proponujemy jednak po prostu zastanowić się, jakie są w danej sytuacji nasze potrzeby i oczekiwania.

Usługi wynajmu wózka widłowego zdecydowanie są dobrą opcją w wielu przypadkach i mogą zaoszczędzić problemów z transportem sprzętu, jego serwisowaniem czy też po prostu eliminują konieczność inwestycji w drogą maszynę na jeden dzień, gdy trzeba rozładować wyjątkowo dużo produktów. Niektórzy jednak wolą posiadanie wózka na własność, dlatego, zanim dokonasz ostatecznego wyboru, skontaktuj się z wypożyczalnią i skorzystaj z rady i doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie.

Wyślij do nas wiadomość!