10.02.2023, 19:18

Wynajem ładowarek teleskopowych – na czym polega i jakie może przynieść korzyści?

Ładowarki teleskopowe to rodzaj popularnego sprzętu używanego na placu budowy. Maszyna, jaką jest ładowarka, zyskuje uznanie małych i dużych firm przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność. Pozwala bowiem wykonać prace, które bez niej wymagałyby skorzystania z kilku odrębnych urządzeń. Czy warto wynajmować ładowarki teleskopowe i z czym to się wiąże? Sprawdź!

Ładowarki teleskopowe – niesamowite i niezastąpione maszyny na placu budowy

Na wstępie warto wyjaśnić samo pojęcie ładowarek teleskopowych. Są to maszyny zaliczane do specjalizowanych wózków widłowych. To bowiem nic innego, jak wózek ze zmiennym zasięgiem. W zależności od rodzaju oraz modelu poszczególne ładowarki różnić mogą się takimi kwestiami, jak napęd, osprzęt (m.in. wciągarka, chwytak) czy wysokość podnoszenia.

Są jednak znacznie wydajniejsze, niż wózki widłowe. Ich duży rozmiar i spora wysokość robocza sprawia, że nadają się o wiele lepiej niż wózek do prac zewnętrznych. Dlatego właśnie ładowarki teleskopowe są tak popularne na budowach czy w rolnictwie.

Wynajem ładowarki teleskopowej – co to za usługa?

Wynajem ładowarek teleskopowych pozwala za opłatą skorzystać z tej maszyny przez wybrany okres. Na rynku działają wypożyczalnie, które w ofercie mają zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy wynajem. Zwykle oferują też pomoc w doborze konkretnego rozwiązania, a także dostępność operatora z uprawnieniami do obsługi tego typu sprzętu.

Warto wybierać firmy, które posiadają bogaty park maszynowy i mogą zaproponować wiele modeli ładowarek. Dzięki temu możesz zdecydować, jaka wysokość podnoszenia (wysokość robocza) czy innego rodzaju parametry i osprzęt (np. kosz) najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Dlaczego warto wynajmować ładowarki teleskopowe?

Możliwość wynajmu ładowarki to atrakcyjna opcja dla wielu firm. Dzięki niej nie musisz inwestować w drogi sprzęt czy ponosić kosztów związanych z jego eksploatacją. Możesz również skontaktować się z doradcą, który podpowie, jaki rodzaj ładowarki będzie dla Ciebie najlepszy.

To też możliwość zapoznania się z różnymi modelami dostępnymi na rynku i przetestowania ich. Usługi wynajmu cieszą się też popularnością w przypadku działalności o charakterze mniejszym i sezonowym, a więc gdy sprzęt taki jak ładowarka nie jest stale potrzebny.

Wynajem ładowarek teleskopowych z operatorem

By obsługiwać ładowarkę, należy posiadać uprawnienia do prowadzenia wózków specjalizowanych. Wiąże się to więc z koniecznością zatrudnienia pracownika lub podniesienia jego kwalifikacji. Alternatywną jest jednak usługa wynajmu maszyny takiej jak ładowarka teleskopowa z operatorem. Oszczędza to wiele stresu, a także pieniędzy, zapewniając gotową do pracy maszynę.

Wynajem ładowarek teleskopowych bez operatora

Możliwość wynajmu ładowarki bez operatora jest natomiast dobrą opcją np. gdy ładowarka, którą posiadasz w swojej firmie, uległa awarii. W takim wypadku cena może być nieco niższa niż wynajmu sprzętu z operatorem, jednak jest to rozwiązanie tylko, gdy zatrudniasz pracownika z kwalifikacjami.

Skąd wynajmować ładowarki teleskopowe?

Usługę wynajmu ładowarek teleskopowych ma w ofercie wiele firm. Warto jednak zdecydować się na renomowaną wypożyczalnię, która posiada wieloletnie doświadczenie i bogaty wybór modeli, a nie jedynie atrakcyjne ceny. Masz wtedy gwarancję bezproblemowej współpracy, sprawnego kontaktu i dostępu do sprzętu wysokiej klasy od znanych producentów. Jeśli trafiłeś na tego typu miejsce, możesz również skorzystać z doświadczenia doradców, a kontakt z nimi znacznie ułatwia wybór sprzętu. 

Wynajem długoterminowy i krótkoterminowy ładowarek teleskopowych

Ładowarkę teleskopową możesz wynająć na krótki lub długi okres, także sezonowo. Dzięki temu wynajem pozwala na większą elastyczność, niż zakup, a także daje możliwość zastąpienia egzemplarza, który uległ awarii.

Warto pamiętać, że w przypadku wynajmu klient zwolniony jest z ponoszenia kosztów takich jak serwisowanie, dlatego nawet gdy posiadamy firmę, która przez cały okres letni korzysta z tego typu sprzętu, finalnie wynajem ładowarki może okazać się znacznie bardziej opłacalny niż zakup.

Wynajem ładowarek teleskopowych a zakup – znajdź rozwiązanie dla siebie

Bez względu na to, czy posiadamy dużą firmę budowlaną, czy mniejsze gospodarstwo rolne, ładowarka teleskopowa to przydatny sprzęt ułatwiający wykonanie wielu prac. Warto więc zastanowić się nad rozpoczęciem używania ładowarek i zwiększeniem wydajności pracy w swoim zakładzie, a by stało się to możliwe, w grę wchodzą dwie opcje – zakup lub wynajem.

Nie chcemy przesądzać o wyższości jednej opcji nad drugą, a raczej zapraszamy tym artykułem do rozważenia możliwości, jaką jest wynajem. W zależności od potrzeb i oczekiwań klienta może to okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Wyślij do nas wiadomość!