24.05.2024, 13:00

5 zastosowań masztów oświetleniowych w różnych branżach

Maszty oświetleniowe odgrywają kluczową rolę w różnych branżach. W budownictwie, maszty o wysokości od 10m do 18m zapewniają niezbędne oświetlenie na placach budowy, zasilane przez agregaty prądotwórcze.

Podczas wydarzeń plenerowych, maszty o wysokości od 3m do 12m tworzą odpowiednie oświetlenie dla różnych obszarów, a agregaty zapewniają ciągłość pracy. W rolnictwie, maszty o wysokości od 5m do 14m umożliwiają pracę nawet podczas nocnych zbiorów, wspierane przez agregaty prądotwórcze.

W przemyśle naftowym i gazowym, maszty o wysokości od 14m do 24m są niezbędne na platformach wiertniczych, zapewniając niezawodne oświetlenie w trudnych warunkach, zasilane również przez agregaty.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu mobilnych masztów oświetleniowych na terenie całego kraju!

Mobilny maszt oświetleniowy w nocy w KJR Supply

1. Budownictwo

Na placach budowy odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności pracy. Maszty oświetleniowe o wysokości 10m, 12m i 14m są często wykorzystywane do oświetlania średnich i dużych obszarów budowy. Te wyższe maszty zapewniają szeroki zasięg światła, co jest niezbędne do pracy nocą oraz w miejscach o ograniczonej widoczności.

W miejscach, gdzie budowa jest bardziej rozległa lub występują wyższe konstrukcje, można zastosować maszty o wysokości 16m lub 18m. Agregaty prądotwórcze, współpracując z masztami oświetleniowymi, zapewniają nieprzerwane zasilanie, co jest kluczowe dla ciągłości prac budowlanych, zwłaszcza w miejscach bez stałego dostępu do energii elektrycznej.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu mobilnych masztów oświetleniowych na terenie całego kraju!

2. Wydarzenia plenerowe

Podczas festiwali, koncertów i innych wydarzeń plenerowych, różne wysokości masztów oświetleniowych są wykorzystywane w zależności od potrzeb. Maszty o wysokości 3m, 4m i 5m są idealne do oświetlania stref dla pieszych, mniejszych scen i obszarów rekreacyjnych. Zapewniają one wystarczające oświetlenie, jednocześnie nie zakłócając widoczności uczestników wydarzenia.

Dla większych scen oraz centralnych obszarów wydarzenia, lepszym wyborem mogą być maszty oświetleniowe o wysokości 6m, 10m i 12m.

3. Prace drogowe i infrastrukturalne

Podczas prac drogowych, szczególnie tych prowadzonych nocą, maszty oświetleniowe o wysokości 6m, 10m i 12m są często używane do zapewnienia odpowiedniej widoczności na miejscach robót. Dobrze oświetlone miejsce pracy minimalizuje ryzyko wypadków oraz pozwala na precyzyjne wykonanie zadań.

Dla bardziej rozległych projektów infrastrukturalnych, maszty oświetleniowe o wysokości 14m i 16m mogą być bardziej odpowiednie. W takich sytuacjach agregaty prądotwórcze dostarczają niezbędne zasilanie, umożliwiając kontynuowanie prac bez przerw, co przyspiesza realizację projektów infrastrukturalnych.

4. Rolnictwo i gospodarka leśna

W rolnictwie maszty oświetleniowe o wysokości 5m, 6m i 10m są często używane do oświetlania pól i magazynów. Umożliwiają one efektywną pracę podczas nocnych zbiorów lub w okresie krótszych dni. Dzięki nim rolnicy mogą pracować bezpiecznie i skutecznie.

W bardziej rozległych gospodarstwach, maszty oświetleniowe o wysokości 12m i 14m zapewniają odpowiednie oświetlenie na większych obszarach. Agregaty prądotwórcze stają się wtedy nieodzowne, dostarczając mobilne źródło energii, co pozwala na pracę w miejscach oddalonych od sieci elektrycznej.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu mobilnych masztów oświetleniowych na terenie całego kraju!

5. Przemysł naftowy i gazowy

W przemyśle naftowym i gazowym, gdzie prace muszą być prowadzone całą dobę, maszty oświetleniowe o wysokości 14m, 16m i 18m są często używane na platformach wiertniczych. Zapewniają one niezbędne oświetlenie, co zwiększa bezpieczeństwo i efektywność operacji w tych często niebezpiecznych warunkach.

W odległych lokalizacjach, maszty oświetleniowe o wysokości 20m, 22m i 24m mogą być stosowane do oświetlania dużych obszarów roboczych.

maszt oświetleniowy z agregatem - kjrsupply

Jak dobrać maszt oświetleniowy do swoich potrzeb?

Wybór odpowiedniego masztu oświetleniowego zależy od specyfiki danego projektu oraz wymagań pracy w danej branży. Przy planowaniu zakupu lub wynajmu masztów oświetleniowych warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

1. Wysokość masztu

Maszty o różnych wysokościach są dostępne w zależności od potrzeb. Dla mniejszych obszarów, takich jak wydarzenia plenerowe czy prace drogowe, mogą być wystarczające maszty o wysokości 3m-6m. Natomiast na większych placach budowy czy obszarach rolniczych, potrzebne mogą być maszty o wysokości 10m-24m.

2. Zasięg oświetlenia

Wybierz maszty o odpowiednim zasięgu światła, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie dla danego obszaru roboczego lub wydarzenia. Maszty o większej wysokości mają z reguły większy zasięg oświetlenia, co może być istotne zwłaszcza na obszarach o dużej powierzchni.

3. Mobilność i łatwość transportu

Jeśli planujesz częste przemieszczanie masztów oświetleniowych między miejscami pracy, warto zwrócić uwagę na mobilność i łatwość transportu. Niektóre maszty są bardziej przenośne niż inne, co może ułatwić logistykę pracy.

4. Źródło zasilania

Maszty oświetleniowe zwykle wymagają zasilania, dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniego źródła energii. Często maszty oświetleniowe są wyposażone w wbudowany agregat prądotwórczy, co bardzo sprzyja zarówno mobilności jak i wszechstronności tego typu sprzętu.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu mobilnych masztów oświetleniowych na terenie całego kraju!

Podsumowując: Maszty oświetleniowe o różnych wysokościach są niezbędne w wielu branżach, od budownictwa po przemysł naftowy. Ich odpowiedni dobór oraz niezawodne zasilanie, często zapewniane przez agregaty prądotwórcze, są kluczowe dla efektywności i bezpieczeństwa pracy.

Dzięki temu połączeniu, możliwe jest realizowanie projektów w każdych warunkach i o każdej porze dnia. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji na temat wynajmu masztów oświetleniowych i agregatów prądotwórczych, które mogą znacząco ułatwić realizację Twoich projektów.

Wyślij do nas wiadomość!